CORPORATE

Firmamız 1971 yılında İstanbul Karaköy’ de plastik kalıp imalatı ile faaliyetlerine başlamıştır. Uzun yıllar kalıp imalatı konusunda ileri teknoloji ile imalatını devam ettirmiş olup 1980 li yılların ortalarına gelindiğinde ülkemizde nüfus artışı ve sanayileşmeye bağlı olarak gözlenmeye başlayan doğal kaynakların azalması, çevre kirliliklerinin oluşmasıyla salgın hastalıkların yaygınlaşması ve özellikle de su kaynaklarının azalması gibi birçok sebepten dolayı su arıtma sistemlerine büyük ihtiyaçlar duyulması firmamızı su arıtma cihazları imalatına yönlendirmiştir. Firmamız 1986 yılında BERRAKSU markası ile Türkiye’ deki ilk evsel tip su arıtma cihazının üretimini yapmıştır. Kısa sürede kapasite ve teknoloji yatırımlarını artırarak iç piyasada ürün kalitesi konusunda etkin bir hale gelmiştir. 1986-1990 yılları arasında da BERRAKSU markalı evsel tip su arıtma cihazlarında 14 çeşit ürün yelpazesine ulaşılmıştır.

1991 yılı itibariyle su arıtma sektörünün basınca dayanıklı su arıtma cihazları ve sistemlerine olan talebini karşılamak amacıyla WATER WORLD markası ile Türkiye ‘ de ilk olarak filtre kapları (hausing) ve su arıtma filtreleri imalatına başlamıştır. Kısa süre içerisinde WATER WORLD markası adı altında ısıya dayanıklı filtreler, mazot, benzin, fuel oil ve biodizel filtreler ve flatör (elektrikli şamandıra) imalatını da ürün çeşitlerine ilave etmiştir. Firmamız iddialı kalite anlayışı ile konusunda mevcut teknolojiye en üst seviyede sahip olan makinelerle üretimine devam etmekte olup özel tasarımlı farklı modelleriyle talepleri karşılamaktadır. Halen firmamız BERRAKSU ve WATER WORLD markaları ile yaklaşık 200 çeşidi bulan ürün yelpazesi ile kalıp aşamasından başlayarak imalat, satış ve servis aşamasına kadar her türlü faaliyeti kendi bünyesinde gerçekleştirmekte ayrıca satış sonrası hizmet, yedek parça ve ekipman desteği ile de ürettiği bütün ürünlerin arkasında durmaktadır. Ürün çeşitlerimize sürekli yeni ürünler ilave ederek amacımız ekonomik, kaliteli ve yerli ürünleri tüketicinin kullanımına sunmaktır. Üretmekte olduğumuz tüm ürün çeşitlerimiz Gıda Nizamnamesine uygun hammadde kullanarak yeşil teknoloji ile üretilmektedir.

Dağıstan Kalıp Makine Plastik Sanayi Ticaret Ltd. Şti. kuruluş tarihinden 2012 yılına kadar günün koşullarına en uygun, en kaliteli ürünleri üretmeyi, teknolojiden her türlü faydalanarak ülkemizde üretime devam etmeyi prensip edinen kaliteden asla ödün vermeyen üretim anlayışı ile büyük gelişim göstererek yurtiçi ve yurtdışı pazarında tanınan ve kalitesinden emin olunan bir seviyeye gelmiştir. Bunun yanı sıra yurtdışında da İran, Irak, Azerbaycan, Rusya, Sudan gibi pek çok ülkeye ihracat yapılmakta olup sınırlarımızı her geçen gün büyüterek ülke ekonomisine de katkıda bulunmaktan ve ülkemizin tanıtımını sağlamaktan onur duymaktayız.

Genel Müdür
Mehmet Ali Dağıstan